Mgr. Jan HusákMgr. Jan Husák

člen představenstva ČRDM
projektový manažer

„Kecejme do toho – Strukturovaný dialog mládeže“

e-mail: jan.husak@crdm.cz
telefon: (+420) 211 222 867


Narozen 1987. Je studentem Evropských studií na Masarykově univerzitě v Brně. Svůj bakalářský výzkum zaměřil na téma „Analýza aplikace Evropské politiky mládeže v ČR“ a magisterský na občanskou politickou participaci v Evropské unii. V letech 2010–2011 je také jedním z řešitelů výzkumu Nacionální populismus ve Visegrádských zemích na Mezinárodním politologickém ústavu Masarykovy univerzity v Brně.

V rámci ČRDM se zabývá evropskou agendou, problematikou participace mládeže a strukturovaného dialogu. Za ČRDM je také členem pracovní skupiny Participace v rámci Národního institutu dětí a mládeže a zástupcem v rámci Česko-německé rady pro výměny mládeže mezi ČR a Německem.

V oblasti sektoru mládeže se pohybuje od roku 2004, kdy se vrátil z ročního studijního mezikulturního pobytu na SŠ v Německu. Od té doby prošel činností v Dětském zastupitelstvu města Litoměřice a dobrovolničí v AFS Mezikulturní programy, kde je od roku 2011 členem představenstva. V letech 2008–2010 byl předsedou Studentské sekce Mezinárodního politologického ústavu Masarykovy univerzity v Brně. Dále spolupracoval s Asociací pro mezinárodní otázky.

.: Zavřít okno :.