Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

TISKOVÁ ZPRÁVA projektu Kecejme do toho – Strukturovaný dialog mládeže

Logo projektu Kecejme do toho | strukturovaný dialog mládežeMladí lidé podpořili v loňském roce státní maturity, za určitých podmínek zpoplatnění vysokoškolského studia, kritizovali stát za jeho přístup k mladým rodinám, podpořili a navrhli svůj model vzdělávání v rámci sexuální výchovy, vymysleli doporučení, jak zlepšit situaci ohledně šikany a kyberšikany, a zabývali se i legalizací marihuany. Jaká témata budou aktuální letos?

Začíná druhý ročník projektu Kecejme do toho, který vytváří v České republice prostor pro mladé lidi k tomu, aby mohli odpovídajícím způsobem vyjadřovat své názory na věci, které se jich přímo týkají. Podporuje tak především demokratické principy, rovnoprávný dialog a aktivní diskusi mladých s dospělými. Cílem projektu je podpořit participaci mladých lidí, tedy jejich spoluúčast na veřejném životě. Výstupy projektu jsou průběžně monitorovány a názory mladých lidí jsou předkládány dotčeným státním institucím.

V rámci projektu mohou účastníci diskutovat na internetových stránkách www.kecejmedotoho.cz, přinášet svá témata a hlasovat o těch, která je zajímají. Zapojit se mohou i na facebooku nebo twitteru či v rámci workshopů a diskusí po celé ČR. Mohou si tak vyzkoušet, co to znamená být aktivním občanem a pokusit se změnit věci, které se jim nelíbí.

V rámci projektu se v úterý 27. září 2011 v Praze uskuteční Kecejme do toho Ska party. V Lucerna Music baru bude možné od 18.30 navrhovat nová témata k diskuzi, diskutovat a také si užít pohodový koncert kapel The Spankers, Discoballs, Interpret neznámý a after party obstarají Skanska DJs.

Partnery projektu jsou Národní parlament dětí a mládeže, Spolkový kruh mládeže a Kruh mládeže Meklenbursko-Pomořanska. Projekt Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže byl finančně podpořen z evropského programu Mládež v akci a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Kontaktní osoby:
Jana Votavová: jana.votavova@crdm.cz GSM: (+420) 721 463 078
Jan Husák: jan.husak@crdm.cz, GSM: (+420) 776 766 898
Jiří Let: jiri.let@crdm.cz, GSM: (+420) 776 259 770


Ke stažení: Tisková zpráva ve formátu PDF (124 kB)

Autor: ČRDM | 30. 09. 2011 | 1456 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!