Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Společenství harmonie těla a ducha

Společenství harmonie těla a ducha (SHTD) je občanské sdružení dětí a mládeže, které se zabýva širokým okruhem mimoškolních aktivit směrujících k upevnění zdraví, rozvoji tělesných a duševních sil a harmonickému biopsychosociálnímu vývoji jedince. Pomáháme jak zdravým, tak především zdravotně a sociálně oslabeným jedincům vyrovnávat se s vlastními handicapy a integrovat je do přirozené komunity jejich vrstevníků v rovině zdravotní, edukační, psychické i sociální.

Posláním a dlouhodobým cílem péče je zlepšovat zdravotní, tělesný a psychický stav jedince, zejména u vybraných skupin handicapovaných dětí a mládeže (epileptici – hlavní zaměření, dále enuretici, astmatici, alergici, mozkové dysfunkce aj., dále děti vychovávané ve státních organizacích, včetně romského etnika aj.). Ve smyslu wellness využíváme pohybové aktivity a sporty, regenerační procedury včetně masáží, muzikoterapii, arteterapii, psychoterapii, řízenou stravu, otužování, vzdělávací programy, zábavu a prožitkovost ke zlepšení zdraví, kultivaci osobnosti, zvyšování adaptace a rozvoji sociálních vztahů.

SHTD vykonává tuto činnost již 17 let v ročním rozsahu 900 účastníků, 75 000 osobohodin. V průběhu roku pořádáme vánoční, jarní, velikonoční, letní a podzimní prázdniny, 15 víkendových akcí a pravidelnou klubovou činnost během týdne. SHTD spolupracuje s předními odborníky v oblasti zdravotnictví, psychologie, pedagogiky, sportů aj. V roce 2007 získalo čestný titul od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy „Organizace uznaná MŠMT ČR pro oblast práce s dětmi a mládeží“. Rovněž získalo ocenění Ministerstva zdravotnictví za práci se zdravotně handicapovanými dětmi.

kontaktní adresa: Bubenečská 27
160 00 Praha 6
telefon: 224 317 872
fax: 224 317 872
email: shtd@volny.cz
www stránky: www.shtd.cz

Autor: ČRDM | 18. 11. 2009 | 1970 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!