Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Odkud jsem – Soutěž ČRDM u příležitosti 15. ročníku Bambiriády 2013

Logo Bambiriády 2013Svět se zmenšuje, můžeme například denně cestovat přes hranice a studovat třeba u protinožců. Statistika říká, že většina lidí v naší republice žije v sídlech do pěti tisíc obyvatel. Ale tobě se někdy spíš zdá, že úplně nejmenší místo je to, kde žiješ, že už tam všechno a všechny znáš. Znamená to ale, že tato místa nejsou ničím výjimečná?

Buď tím, kdo najde nejzajímavější příběh vlastního města nebo vesnice. Představ si, že máš napsat zprávu pro jinou civilizaci, která přijde tisíce let po nás nebo žije v jiné části vesmíru. Vypátrej a popiš zajímavosti, které dělají místo, kde žiješ, výjimečným! Je to památka, historická událost, písnička, jídlo nebo nějaká současná slavná osobnost? Nebo něco úplně jiného…

A neomezuj se při pátrání na informace na internetu, ty si může najít každý. Zkus se pozeptat rodičů, prarodičů, učitele nebo vedoucího oddílu. Zajdi na místa, kde se shromaždují informace v různých podobách: knihovny, muzea nebo archivy.

Myslíš, že zprávu - poselství za celé město nebo vesnici - by neměl psát jeden člověk? Můžete s kamarády nebo spolužáky pracovat společně, nebo každý zvlášť – a na závěr si ve třídě nebo na oddílové schůzce uspořádat debatu, během níž si své nálezy představíte a porovnáte.

Přidej ke své zprávě také sdělení od koho jsi informace získal a co jsi při tom prožil. Pokud pořídíš nějaké fotky nebo uděláš vlastní kresby, určitě je přidej do obálky. Pošli nám vše do 15. dubna 2013 na adresu:

Blanka Lišková
Česká rada dětí a mládeže
Senovážné náměstí 24
116 47 Praha 1

Prvních deset nejpoutavějších poselství odměníme zajímavými dárky pro jednotlivce nebo celou skupinu účastníků. Soutěž je určena pro děti a mladé lidi, ideálně ve věku 11–19 let, ale možnost zapojit mladší nebo starší je otevřena.

Stáhni si leták soutěže!

Autor: ČRDM | 13. 02. 2013 | 539 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!