Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Humanitární sbírka ČRDM pro školy v Afghánistánu

Humanitární sbírku vyhlásila Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Armádou ČR v prosinci minulého roku v rámci Bambiriády 2011, která letos nese motto Máme se o co podělit. Výsledkem sbírky jsou školní pomůcky jako sešity, pravítka, úhloměry, kružítka a sportovní potřeby – volejbalové a fotbalové míče, sady badmintonu a soft tenisu a další. Sbírka v hodnotě 40 000 Kč je určena pro střední chlapeckou školu v Azra a dívčí školu v Khoshi v Afghánistánu.

Do sbírky se kromě jednotlivců a České rady dětí a mládeže zapojila také Středočeská krajská organizace Pionýra, Krajská rada dětí a mládeže Vysočina, Asociace turistických oddílů mládeže ČR, DDM Krasohled Zábřeh a ZŠ Komenského Skuteč. Sbírka byla oficiálně ukončena v sobotu 16. dubna 2011 v ZŠ Komenského ve Skutči, kde se konala v rámci komponovaného kulturního programu žáků školy také sbírka plyšáků.

Česká republika pomáhá v Afghánistánu už deset let. Zaměřuje se na dlouhodobé řešení problémů, které jsou spojené se vzděláním, s obživou místních lidí, s rozvojem venkovských komunit a s celkovým zvýšením kvality života. Obě zmíněné školy v Afghánistánu byly postaveny nebo kompletně zrekonstruovány civilní částí českého „provinčního rekonstrukčního týmu“. ČRDM pokračuje sbírkou v již započaté pomoci uvedeným školám a přispěje tak ke zkvalitnění výuky a možností sportovního vyžití školáků.

Bambiriáda 2011 – přehlídka volnočasových aktivit pro děti a mládež – se koná v době od 26. do 29. 5. 2011 v celkem 17 městech, a to ve všech krajích naší republiky.

Autor: ČRDM | 03. 05. 2011 | 1029 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!