Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Česká rada dětí a mládeže podporuje cestování

TISKOVÁ ZPRÁVA

(Praha 30. května) – Česká rada dětí a mládeže se v rámci Bambiriády 2011 zaměřila kromě prezentace desítek organizací také na podporu cestovního ruchu dětí a mládeže. Pilotně se jedná o turistickou oblast Chrudimsko – Hlinecko, která nabízí řadu zajímavých míst pro aktivity dětských a mládežnických oddílů, stejně jako pro rodiny či školní výlety.

„Vydali jsme hned trojici materiálů. První je brožura o krajině zážitků, která je napsána zábavnou, ale naučnou formou. Další materiál se týká tábořišť na Chrudimsku – Hlinecku a třetí je skládačka toho ‚nej‘ v regionu,“ představil propagační materiály předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček.

Právě tyto materiály byly k dispozici na stánku Chrudimska – Hlinecka v Jihlavě, Náchodě, Milovicích, Zábřehu, Zlíně či v samotné Chrudimi. Další budou například v informačních centrech. Výběr TOP dětských míst odcestoval do Prešovského kraje: je napsán také ve slovenštině a přes Radu mládeže Prešovského kraje se má dostat k cílové skupině.

Na materiálech, které byly vydány s podporou Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod, spolupracovali i místní partneři: Občanské sdružení Altus, které je členským sdružením ČRDM, a Mikroregion Chrudimsko.

„Věřím, že máme dětem co nabídnout. Myslím si, že se i mikroregion stará v rámci možností o děti a mládež. O tom svědčí například i nedávné sportovní hry mateřských škol,“ připomněl místopředseda svazku Roman Málek.

Projekt „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko IIB“ je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

Logo ROP NUTS II Severovýchod

Autor: ČRDM | 03. 06. 2011 | 1267 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!