Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Bambiriáda 2010: Děti najdou ve 13 městech ČR své průvodce volným časem

(Tisková zpráva)

Bambiriáda(PRAHA 21. dubna 2010) – Organizační štáby celostátní akce zvané Bambiriáda se v celkem 13 městech naší republiky v době od 20. do 23. května 2010 ujmou role zasvěcených průvodců volným časem dětských návštěvníků bambiriádních areálů. Prostřednictvím živých ukázek programové náplně členských sdružení České rady dětí a mládeže (ČRDM) – ale i středisek volného času – tam nabídnou zájemcům ochutnávku pestré celoroční činnosti. Návštěva Bambirády se může stát pro někoho vytržením z nudy na jeden či dva dny, jiné ovšem může činnost dětských spolků zaujmout tak, jak je vskutku míněna: totiž jako smysluplná alternativa k zájmovým kroužkům a sportovním tréninkům.

Zájemci se mohou na Bambiriádu letos vypravit do některého z těchto měst: České Budějovice, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jihlava, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Frýdek-Místek, Havířov a Třinec), Plzeň, Praha, Příbram, Zábřeh na Moravě a Zlín. O zájem veřejnosti – zejména pak rodičů s malými dětmi – se tam budou ucházet kromě jiných organizací například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Junák – svaz skautů a skautek ČR, Pionýr, Asociace turistických oddílů mládeže, Hnutí Brontosaurus, Liga lesní moudrosti nebo Asociace malých debrujárů ČR.

Pořadatelé v Náchodě chystají pro návštěvníky rozmanité hry a soutěže, kouzla a čáry, létání na laně, projížďku na koních, střílení z luku a kuše, výrobu sádrových masek, keramickou dílnu, malování a batikování, jízdu na čtyřkolkách nebo převoz přes řeku Metuji. V Jihlavě slibují představení a vystoupení dětských a mládežnických folklorních, tanečních, pěveckých a divadelních skupin, lanové aktivity, koně, ukázky historického šermu i hrátky pro nejmenší. V Českých Budějovicích se mohou příchozí těšit na vodácké programy, dětské divadlo, netradiční míčové hry, pódiová vystoupení, vyhodnocení celoroční soutěže Malá energetická akademie, festival stolních a deskových her, airosoftovou střelnici a vystoupení taneční a westernové skupiny. V Chebu se bude v rámci Bambiriády konat den otevřených dveří v ICM Cheb a tamních klubovnách, k vidění budou mj. pódiová vystoupení, soutěž lodních modelů s elektromotorem RC, pro všechny se tam připravuje i geocachingová hra. A tak by se dalo město po městu pokračovat…

V pořadí již 12. ročník Bambiriády, konaný pod mottem Tvůj průvodce volným časem, zaštítili na celostátní úrovni svými jmény paní Livia Klausová, manželka prezidenta republiky, premiér Jan Fischer, ministr obrany Martin Barták, ministryně školství Miroslava Kopicová a armádní generál Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR. Celostátním pořadatelem Bambiriády 2010 je ČRDM s podporou MŠMT, Zastoupení Evropské komise v České republice a Ministerstva obrany; generálním partnerem celé akce je Pojišťovna České spořitelny a hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas 2 – Praha, deník Právo a internetový server Alík.cz. Vstupné na Bambiriádu je tradičně zdarma.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Kontakt:

Česká rada dětí a mládeže, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Projektová manažerka Bambiriády: Blanka Lišková, e-mail: blanka@adam.cz
Manažerka komunikace a PR ČRDM: Lucie Celbová, e-mail: lucie.celbova@crdm.cz

Autor: ČRDM | 21. 04. 2010 | 1924 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!