Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Kodex na jednu stránku

Vedoucí projektu „Nás se to týká“ Mgr. Jiří Zajíc popisuje jeho podstatu zpravodajce České tiskové kanceláře.Sumář všeho, za čím stojíme a co ctíme, abychom pro ochranu dětí a mládeže proti sexuálnímu násilí ve sdruženích udělali maximum

Představenstvo ČRDM schválilo v květnu 2009 text Kodexu chování pro prevenci sexuálního násilí ve sdruženích pracujících s dětmi a mládeží, který je výstupem z dlouhodobého projektu ČRDM „Nás se to týká“.

Kodex má formu doporučení a měl by sdružení z oblasti práce s dětmi a mládeží inspirovat k vytvoření nebo adaptaci vlastních pravidel pro podporu prevence sexuálního násilí ve všech aktivitách sdružení. Jeho autory jsou zástupci sdružení dětí a mládeže, kteří se v rámci odborné skupiny scházeli v minulém roce při specializovaných seminářích.

Čtvrtý seminář projektu Nás se to týká se konal formou workshopu s psycholožkou Lenkou Šulovou.Projekt „Nás se to týká“ pokračuje v roce 2009 dále pod vedením projektového vedoucího Mojmíra Nováčka. Pokud máte zájem o toto téma a zapojení do projektu, nebo se chcete vyjádřit ke Kodexu, uvítáme Vaše reakce, nejlépe písemnou formou na poštovní nebo e-mailovou adresu Kanceláře ČRDM.

Plné znění Kodexu je nejen k nahlédnutí na internetové stránce www.crdm.cz/download/dokumenty/kodex-crdm-prevence.pdf.

Inspiraci ke vzniku projektu Nás se to týká převzala česká strana od kolegů z Bavorského kruhu mládeže.Výraznou roli od počátku projektu měl kontakt s partnerskou organizací – Bavorským kruhem mládeže, který se s ČRDM nezištně podělil o veškeré materiály, které vznikly v rámci vlastního a o několik let staršího projektu PräTect. V prosinci 2008 pak přijela do Prahy skupina bavorských odborníků ze sdružení, kteří se tématem zabývají, aby se setkali k výměně zkušeností s českou skupinou, založenou ČRDM.

Ve spolupráci s Německým kruhem mládeže organizuje Bavorský kruh mládeže vzdělávací cyklus pro odpovědné pracovníky z organizací dětí a mládeže. Dozví se zde, jak může být realizována prevence sexuálního násilí v této oblasti, a dostanou také metodickou podporu a pomoc při zavedení ochranných opatření v jejich organizaci.

Pro rok 2009/2010 existuje nabídka pro německy mluvícího zájemce z ČR, účastnit se jako speciální hostující účastník jednoho z modulů z bavorské vzdělávací řady od srpna 2009 do června 2010 s názvem Rozvoj preventivních struktur v organizacích, pracujících s dětmi a mládeží.

Zájemce z řad členských sdružení musí kontaktovat ředitelku Kanceláře České rady dětí a mládeže Michaelu Přílepkovou k vyjednání účasti na modulech u bavorského partnera.

Termíny a zaměření modulů

  • 17. – 19. 9. 2009 – I: Základy: sexuální násilí jako výzva pro práci s dětmi a mládeží
  • 15. – 17. 10. 2009 – II. Zakotvení prevence: ochraňující organizační struktury pro prevenci sexuálního násilí
  • 10. – 12. 12. 2009 – III. Organizace jako ten, kdo zaměstnává/jmenuje: povinnosti ze zákona a další možnosti jednání
  • 25. – 27. 2. 2010 – IV. Krizový management: zacházení s předpokládaným sexuálním přečinem ve vlastní organizaci
  • 22. – 24. 4. 2010 – V. Dobrovolníci: cesty a postupy, jak je zapojit do preventivní práce

Autor: ČRDM | 07. 07. 2009 | 1198 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!