Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Pražská část Bambiriády nabídne dětem i zábavně-naučnou soutěž o originální pexeso

(Tisková zpráva)

Bambiriáda(PRAHA 28. května 2009) – Organizátoři Bambiriády letos v rámci doprovodných programů její pražské části nabídnou soutěživým dětem mj. také zábavně-naučnou hru, v níž mohou dobře osvědčit své vědomosti, postřeh a všeobecný rozhled. Kdo si dá záležet a odpoví správně alespoň na část z řady otázek, týkajících se vybraných osobností naší historie i současnosti, získá za odměnu originální pexeso. Jeho autor, student Vysoké školy uměleckoprůmyslové Mário Čumpelík, na něm ztvárnil 32 ze 44 slavných postav, s nimiž se malí návštěvníci Bambiriády budou moci na Střeleckém ostrově zevrubně obeznámit.

Pravidla hry jsou vcelku jednoduchá. Děti dostanou hned při vstupu do bambiriádního areálu sešitek, do něhož pak budou sbírat razítka jakožto potvrzení bodů za správně zodpovězené otázky. Pokud se jim podaří nashromáždit jich 15, mohou se těšit na výše zmíněné pexeso.

Virtuální dostaveníčko si v něm dali slovutní vědci, myslitelé, umělci i sportovci, kupříkladu Jan Janský, Jan Amos Komenský, Karel IV., Bedřich Smetana, Bořek Šípek, Barbora Špotáková a mnozí další. Každá z těchto celebrit je „přiřazena“ jedné ze čtyřiačtyřiceti organizací, jež se budou na pražské Bambiriádě prezentovat. Před stanem toho kterého dětského spolku bude tedy umístěna podobizna jisté slavné osobnosti spolu s jejím životopisem – a s příslušnou soutěžní otázkou. „Snažíme se, aby se děti s některými známými osobnostmi mohly na Bambiriádě potkat. Popovídat si budou moci například s desetibojařem Tomášem Dvořákem nebo olympijským atletem Davidem Svobodou. Věřím, že dětem udělá radost i nedělní setkání s panem Zdeňkem Svěrákem,“ podotýká projektová manažerka Bambiriády Blanka Lišková. Na Střelecký ostrov má podle ní zavítat i největší sběratel pexesa v naší republice Pavel Hanzel, který ve čtvrtek 4. června dětem povypráví o historii pexesa.

Letošní ročník prestižní přehlídky činnosti dětských a mládežnických sdružení a center volného času se od těch předešlých liší svým „evropským rozměrem“ – Bambiriáda se stala jednou z doprovodných akcí českého předsednictví EU v oblasti mládeže. Proto se také ostatně objeví na slavnostním zahájení Bambiriády mj. i účastníci evropského setkání mládeže (tzv. Youth Event), jež bude tou dobou v našem hlavním městě zrovna probíhat. Zábavně-naučná soutěž tak může (nejen) malým návštěvníkům vltavského ostrova ve dnech 4. až 7. června hravou formou připomenout, že naše vlast se v minulosti mohla – a může se i dnes – pochlubit řadou skutečných osobností, hodných takového označení. Tím, co ve svém oboru dokázaly, totiž nepochybně překračují hranice České republiky, ať už je chápeme v přeneseném, anebo pravém smyslu slova.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Kontakt:
Česká rada dětí a mládeže, Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Projektová manažerka Bambiriády: Blanka Lišková, e-mail: blanka@adam.cz
Manažerka komunikace a PR ČRDM: Lucie Celbová, e-mail: lucie.celbova@crdm.cz

Autor: ČRDM | 29. 05. 2009 | 1670 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!