Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Bambiriáda 2009 otevře v osmi krajích dveře dětských kluboven veřejnosti

(Tisková zpráva)

BambiriádaJednou z doprovodných akcí letošního ročníku známé Bambiriády bude i projekt nazvaný Otevřené klubovny. Podle organizátorů akce má být během tzv. Dnů otevřených kluboven, tedy v „bambiriádním“ termínu počátkem června, veřejnosti – a rodičům malých dětí zvlášť – zpřístupněna celá řada klubovních místností mnoha nejrůznějších dětských a mládežnických sdružení. Jejich vedoucí projevili zájem zapojit se do projektu Otevřených kluboven v Jihočeském kraji, Ústeckém kraji, Zlínském kraji, Karlovarském kraji, Královéhradeckém kraji, Moravskoslezském kraji a kraji Vysočina.

Bambiriáda je největší přehlídkou činnosti dětských a mládežnických sdružení u nás; letos se bude konat již pojedenácté. (Foto Radka Páleníková)Cílem Dnů otevřených kluboven je propagovat činnost dětských organizací i v jiných městech a obcích než jen v těch, kde se Bambiriáda přímo pořádá. Každý juniorský spolek tak má možnost otevřít své klubovny a pozvat širokou veřejnost na jejich prohlídku spojenou s informacemi o činnosti sdružení. Jinými slovy: Otevřené klubovny mají skýtat – především v regionech – možnost i malým místním organizacím, jejichž dobrovolníci z různých důvodů nebudou vážit cestu do místně příslušného „bambiriádního“ města, aby o sobě daly v době konání Bambiriády vědět a případné zájemce seznámily s tím, co zajímavého pro své svěřence připravují, co jim nabízejí.

Krajští koordinátoři Bambiriády ve výše uvedených krajích mají nyní za úkol sestavit přehled organizací, které se u nich k otevření kluboven přihlásily. Z podkladů obsahujících základní informace, jako je název organizace, adresa kluboven a den a čas jejich otevření, bude vytvořen samostatný plakát, tematicky vycházející z ústředního plakátu Bambiriády. Plakát informující o otevření kluboven pak bude vylepen společně s hlavním plakátem Bambiriády 2009.

Bambiriádní projekt zaujal i v sousedním Slovensku. (Foto Aleš Sedláček)Bambiriádním ruchem se letos v době od 4. do 7. června 2009 zpestří kolorit těchto měst: Beroun, Brno, České Budějovice, Chomutov, Chropyně, Chrudim, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Náchod (s pobočkou v Rychnově nad Kněžnou), Ostrava (s pobočkami Havířov, Frýdek-Místek, Třinec), Plzeň, Praha a Zábřeh. Pražská Bambiriáda se přitom, stejně jako loni, bude odehrávat hlavně na Střeleckém a Dětském ostrově. Největší přehlídka činnosti dětských a mládežnických sdružení u nás, již jedenáctým rokem pořádaná Českou radou dětí a mládeže, se letos koná pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky; vedle ní převzali nad akcí patronát na celostátní úrovni Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy, JUDr. Vlasta Parkanová, ministryně obrany a generálporučík Ing. Vlastimil Picek, náčelník Generálního štábu AČR.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Autor: ČRDM | 01. 04. 2009 | 2085 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!