Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Jubilejní desátá Bambiriáda byla slavnostně zahájena

Bambiriáda 2008Pořadatelé z České rady dětí a mládeže (ČRDM) spolu se svými hosty a zástupci partnerských organizací před polednem 22. května 2008 na Střeleckém ostrově oficiálně zahájili jubilejní, v pořadí již desátou Bambiriádu. Známá celorepubliková akce se až do neděle 25. května koná dva, tři nebo čtyři dny kromě Prahy i v dalších 27 městech ČR. Rozličná mládežnická sdružení a centra volného času na Bambiriádě nabízejí rodičům, a hlavně jejich dětem své osvědčené recepty na příjemné a užitečné trávení volného času. Nestůj! Pojď se přidat. Máš právo mít kamarády, vybízí přitom malé návštěvníky slogan letošního ročníku.

„Jsem rád, že se tady děti sešly, aby zjistily, jaké aktivity mohou provozovat. A že si nějaké hezké vyberou a budou se jim nadále věnovat. Velmi se mně líbí motto letošní Bambiriády – a věřím, že děti se skutečně přidají, že jsou tady s kamarády nebo si kamarády najdou,“ vystihl podstatu sdělení bambiriádního hesla náměstek ministra školství Jan Kocourek.

Podobně jako on pozdravili letošní ročník akce také další řečníci. Předseda pořádající ČRDM a ředitel Bambiriády 2008 Aleš Sedláček zároveň připomněl její význam pro práci ve prospěch dětí a mládeže zejména v regionech. „Bambiriáda stojí právě na činnosti těch posledních (dobrovolníků) i v těch nejmenších vesničkách a městečkách, protože právě pro ně má největší význam. To oni osloví ´koncové uživatele svých služeb´, mohu-li to tak říct. My tady v Praze stojíme jenom na špičce příslovečného ledovce a snažíme se jim pomoct… Takže děkuji všem, kteří do toho (bambiriádního) vlaku nastoupili – a doufám, že bude dál nabírat rychlost,“ pronesl Aleš Sedláček.

Během hodinového slavnostního zahájení, uváděného hercem a moderátorem Alešem Hámou, přivěsil předseda ČRDM společně s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálmajorem Josefem Prokšem pamětní stuhu k bojovému praporu. Stuha je připomínkou deseti let spolupráce ČRDM s armádou, jež Bambiriádu významně podporuje. Pódium na Střeleckém ostrově se stalo rovněž vhodnou kulisou k předání Cen ČRDM Přístav, každoročně udělovaných za významnou podporu mimoškolní práce s dětmi. Letos ji obdrželo celkem osm laureátů; dalším deseti náleží obdobné mimořádné ocenění vztažené k 10. výročí vzniku ČRDM. Závěr ceremoniálu pak patřil vyhlášení výsledků kreativní soutěže Generali Pojišťovny a. s. a slavnostnímu rozkrájení dortu ve tvaru figurky sestavené ze staročínského tangramu, který se stal symbolem Bambiriády 2008.

Podobně jako v Praze se akce rozeběhla i jinde. Například v Rychnově nad Kněžnou uvítal její návštěvníky na Poláčkově náměstí tamní starosta Jiří Rokl spolu s kolegy z okolních měst – Petrem Hudouskem z Rokytnice v Orlických horách a Jiřím Mazúchem z Vamberka. Rychnovskou novinkou se stal tzv. besední stan, v němž proběhly přednášky spojené s diskusí na témata „Kouření a alkohol“ či „Drogy“. Témata jsou záměrně zvolena tak, aby oslovila žáky vyšších ročníků ZŠ a SŠ; ani jsme nečekali tolik zájemců, uvedli místní pořadatelé.

„Je to krásná akce pro děti a jejich učitele. Taková masová akce pro žáky základních škol tady v Hradci Králové chyběla, je dobře, že tady je!,“ řekl na adresu Bambiriády v rozhovoru pro Rádio Kulíšek náměstek hradeckého primátora Martin Soukup. Na zmíněné akci se mu líbí hlavně to, že „je tady spoustu dětí, které mají radost, že si mohou vyzkoušet spoustu nových věcí“.

Další informace a aktuální zpravodajství z měst najdete na www.bambiriada.cz.

Více informací poskytne:
Kristýna Makovcová, mediální komunikace – 774 885 787
kristyna.makovcova@crdm.cz

Autor: ČRDM | 22. 05. 2008 | 1610 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!