Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

V Praze proběhne desátý ročník Bambiriády

Bambiriáda 2008Od čtvrtka 22. do neděle 25. května se v Praze uskuteční jubilejní desátý ročník akce Bambiriáda – největší prezentační přehlídky občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Současně proběhne i v dalších 27 městech po celé ČR.

Místem konání pražské Bambiriády bude Střelecký a Dětský ostrov a prostor u stanice metra Anděl. Návštěvníky čeká pestrý program s celou řadou aktivit a doprovodných akcí. Na ostrovech budou přichystány například nejrůznější výtvarné a tvůrčí dílny – děti si mohou vyzkoušet práci s keramikou a točení na hrnčířském kruhu, korálkování nebo výrobu loutek. K zábavě i potrápení hlavy budou připraveny deskové hry a hlavolamy, svou šikovnost si mohou děti zkusit třeba při chůzi na provazových chůdách, házení ringo kroužky, jízdě zručnosti s autem na vysílačku, lovení rybiček nebo udržení rovnováhy na velkých gumových míčích. Na místě bude i dětské dopravní hřiště, bubliškola, velká škola malých novinářů, ukázky práce hasičů a stříkání džberovou stříkačkou, karaoke, výuka první pomoci, kolo štěstí, stolní fotbal, čajovna, opravdový tábor a mnoho dalšího.

Neméně zajímavý program bude i v prostoru u stanice metra Anděl. Kromě panelů s fotografiemi a vzpomínkami na uplynulých devět ročníků Bambiriády se zde bude prezentovat Národní parlament dětí a mládeže. Ten se na místě chystá ručně vyrobit knihu k dětským právům, do které bude moci svým názorem přispět každý kolemjdoucí.

Mezi ostrovy bude jezdit zdarma parník, po celé čtyři dny bude v provozu i ekovláček spojující Dětský ostrov a Anděl. Na Mostě Legií bude zřízena zvláštní tramvajová zastávka „Bambiriáda“, kde zastavují linky č. 6, 9, 22, 23 a 91.

K Bambiriádě tradičně patří i celá řada doprovodných akcí. K doprovodnému programu v Praze patří kromě pódiových vystoupení, soutěží a her například sobotní historická hra Cesta po pražských mostech. U příležitosti zahájení pražské části Bambiriády bude již posedmé udělena Cena Přístav – ocenění pro zástupce veřejné správy a samosprávy za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží. Na čtvrtečním zahájení bude i slavnostně předána pamětní stuha Generálnímu štábu AČR za 10 let spolupráce na Bambiriádě.

Součástí Bambiriády 2008 je i rozcestník www.bambibod.cz, který by měl sloužit především rodičům k vyhledávání volnočasových aktivit pro jejich děti. Ve stanicích pražského metra budou umístěny informační tabule, díky kterým se bude možné dozvědět o nabídce volnočasových aktivit v příslušných městských částech. Hlavní myšlenkou Bambiriády totiž není zabavit děti na jedno či dvě květnová odpoledne, ale především atraktivní formou upozornit na úlohu, kterou rozmanitá dětská sdružení plní při jejich neformální výchově.

V Praze i ostatních městech je Bambiriáda pro návštěvníky zdarma. Každý z nich navíc dostane vstupenku, která umožní prohlídku celé řady zajímavých objektů (muzea, výstavy, památkové objekty) zdarma nebo za výhodné vstupné. Ve spolupráci s pražskými muzei je také připravena vědomostní soutěž.

O podrobném programu v Praze i dalších městech se můžete dozvědět na stránkách www.bambiriada.cz.

Pořadatelem Bambiriády 2008 je Česká rada dětí a mládeže s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Více informací poskytne:
Kristýna Makovcová, mediální komunikace – 774 885 787
kristyna.makovcova@crdm.cz

Autor: ČRDM | 14. 05. 2008 | 1747 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!