Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Jak to vypadá u sousedů za plotem?

Who is who – obrázek titulní stranySpolková republika Německo byla dlouhá léta za vysokou a téměř neprůchodnou zdí. Po roce 1989 se začaly přes hranice intenzivně rozvíjet kontakty mezi sdruženími dětí a mládeže, vycházející někde z partnerství měst, někde zase z osobních pohnutek vedoucích dětských kolektivů. Motivací mnohdy byla radost z poznávání neznámého a překonávání myšlenkových hranic…


V dnešní době by se mohlo zdát, že spolupráci českých a německých sdružení nic nebrání a může se plně rozvíjet. Jenže to často vypadá, že namísto zdi přece jen zůstal nějaký plot a někdy chybí motivace nebo odvaha, podívat se, jak to za plotem vypadá. Je systém práce s mládeží rozdílný a jaká sdružení v Spolkové republice Německo působí?

Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM vydává publikaci, která pracovníkům s mládeží umožní nahlédnout přes onen pomyslný plot a usnadnit tak první kroky při navazování spolupráce s německými organizacemi. Publikace nese název „Who is who“ (Struktura práce s mládeží v SRN), a skládá se ze tří částí. V první části se lze dozvědět informace o obecných principech systému práce s mládeží (kdo dělá co), druhá část je věnována adresáři celoněmeckých zastřešujících sdružení (kde mohu hledat partnery) a v třetí části je zveřejněn výběr osobních zkušeností pracovníků s mládeží při vzájemných hospitacích (co můžu zažít).

Vydání publikace umožnila mj. podpora Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Česko-německého fondu budoucnosti.

Publikace je pro členská sdružení k dispozici v Kanceláři ČRDM k osobnímu odběru zdarma, počet kusů je omezen a závisí na předchozí domluvě. V případě zájmu kontaktujte Michaelu Přílepkovou (prilepkovazavináčadam.cz).

Autor: ČRDM | 30. 01. 2007 | 6118 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!