Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Poprvé se sešla Slovensko - česká komise pro mládež

Způsob financování dětských a mládežnických organizací, spolupráci mezi Centry volného času, IUVENTY a jiných platforem na poli práce s mládeží porovnávali 13. května na půdě RMS v průběhu prvního setkání členové smíšené Slovensko - české komise pro mládež, která vznikla na základě Protokolu podepsaného mezi Ministerstvím školství Slovenské republiky a Ministerstvím školství, mládeže a tělovýchovy ČR o spolupráci v oblasti vzdělávání mládeže, tělesné výchovy a sportu na roky 2002 - 2006. Místopředseda ČRDM Pavel Trantina se zajímal o způsob, jakým probíhá transformace bývalého majetku SZM na Slovensku a podpořil tento proces, jelikož v ČR se tato transformace neuskutečnila. V diskusi padlo několik informací o organizacích, které kdysi pracovali na území federální republiky a i nadále se těší dobré spolupráci.

Šéf Institutu dětí a mládeže Pavel Janík se rovněž zajímal o způsob fungování ICM. Rastislav Dikant na setkání prezentoval výstupy ze sociologického průzkumu o práci s dětmi a mládeží z roku 2000 a poukázal na to, že organizovanost mládeže na Slovensku je nízká. Zástupci RMS a české delegace se dohodli na další spolupráci a vzájemném informování o svých aktivitách.

Za Českou republiku byli přítomíi Zora Dvořáková, náměstkyně ředitele odboru dětí a mládeže MŠMT ČR, Karolína Stuchlíková, zahraniční referentka MŠMT ČR, Pavel Janík, ředitel Institut dětí a mládeže MŠMT a Pavel Trantina, místopředseda České rady dětí a mládeže.

Za Slovensko byli přítomní Rastislav Dikant, předseda RMS, Štefan Drančák, místopředseda RMS pro zahraničí, Lenka Plavuchová, zahraniční tajemnice a Emil Mucha, výkonný ředitel RMS. Za MŠ SR byla přítomná Katarína Haršányiová.

Převzato z časopisu Rady mládeže Slovenska Fórum mladých, č. 1 / 2002

Společné foto účastníků

Autor: ČRDM | 03. 02. 2004 | 3037 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!