Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Co je to Evropské fórum mládeže (YFJ)

Evropské fórum mládeže: Hlas mladých lidí v Evropě

Evropské fórum mládeže (European Youth Forum Jeunesse - YFJ) je evropskou mezinárodní organizací, založenou v roce 1996 národními radami mládeže a mezinárodními nevládními organizacemi mládeže. Je následníkem CENYC (Council of European National Youth Committees) a ECB (European Co-ordination Bureau of International Non-Governmental Youth Organizations), jež reprezentovaly zájmy mládeže od šedesátých let. Funguje prostřednictvím Fóra mládeže Evropské unie (YFEU), jež tvoří most mezi YFJ a institucemi Evropské unie (a fakticky tak na aktivity celoevropského fóra získává prostředky od EU).

Snahou YFJ je zastávat zájmy mladých lidí v celé Evropě a podporovat jejich aktivní zapojení do vytváření společné Evropy, založené na hodnotách lidských práv, demokracie a vzájemného porozumění.

Evropské fórum mládeže sdružuje 89 členských organizací - národních rad mládeže a mezinárodních nevládních organizací mládeže - s přibližně 10 milióny mladých lidí z více než 40 evropských států. Členské organizace reprezentují širokou škálu zájmových oblastí: studentské spolky a organizace mládeže s politickou orientací, organizace zaměřené na ochranu životního prostředí, menšiny, výchovné organizace, organizace venkovské mládeže a mnoho dalších. YFJ je vedeno mladými lidmi - ti, kteří rozhodují jsou všichni pod 35 let, zatímco Byro - nejvyšší reprezentativní orgán, je složeno z dobrovolníků s průměrným věkem 26 let.

Mladí lidé a jejich organizace hrají aktivní roli v zajišťování obnovy a rozvoje demokracie - požadováním uznání sociálních, kulturních, politických a ekonomických práv a zodpovědností. Doplňují tak standardní politický proces - jsou schopni být partnery politikům, vládám a úřadům. YFJ je jediným zástupcem a demokratickou strukturou v Evropě, zastupující jejich zájmy vůči mezinárodním institucím (především vůči EU, Radě Evropy a OSN). YFJ slouží jako prostředník toku informací a názorů mezi mladými lidmi a rozhodujícími činiteli.

Organizační schéma YFJ

Organizační schéma Evropského fóra mládeže

Další informace lze nalézt na www.youthforum.org.

Autor: ČRDM | 03. 02. 2004 | 6576 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!