Česky

English

Français
Česká rada dětí a mládeže

Vlnka Vlnka

Podíl České rady dětí a mládeže na tvorbě Bílé knihy EU o mládeži

ČRDM se od počátku aktivně podílela na konzultacích při přípravě bílé knihy. Díky Evropskému fóru mládeže jsme byli přítomni přípravám i jednáním Evropského setkání v Paříži, zapojeni do e-mailových diskusí, účastni veřejného slyšení v Hospodářském a sociálním výboru Bruselu a konečně být u představení dokumentu v belgickém Ghentu. Samotná ČRDM provedla na svých internetových stránkách v roce 2000 dotazníkový průzkum - konferenční materiály byly přeloženy a rozeslány na mnoho sdružení a institucí pracujících s mládeží. Tento způsob přípravy byl v Bruselu velmi kladně hodnocen.

ČRDM rovněž uspořádala v květnu 2001 v Praze setkání zástupců národních rad mládeže kandidátských zemí EU, kde bylo přijato společné stanovisko a dopis komisařce Viviane Redingové, jenž ji podpořil v úsilí bílou knihu vydat.

Konečně po vydání bílé knihy poskytla ČRDM své stanovisko Evropskému fóru mládeže, jež odpovědi jednotlivých národních rad mládeže sumarizovalo a předložilo Evropské komisi.

V únoru 2002 se ČRDM podílela na Národní konferenci o mládeži - účastí svých zástupců a moderováním jednoho z programových bloků, věnovaného mimoškolní výchově. O dva měsíce později pak byla zastoupena na mezinárodní konferenci 13410s v Budapešti, jež se zabývala implementací bílé knihy v zemích střední a východní Evropy a dalších nečlenských státech EU.

Druhé Setkání v srdci Evropy v květnu 2002 v Praze se opět zabývalo některými aspekty evropského dokumentu - především navrhovaným využitím informačních technologií ve vztahu k mládeži.

ČRDM je rovněž garantem české účasti na pokračování konzultací kandidátských zemí do EU - vysílá dva zástupce na říjnovou konferenci EUR-OP-A v Litvě.

Autor: ČRDM | 03. 02. 2004 | 4627 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Vlnka
Projekty

Evropská karta mládeže EYCA – využijte slevy pro mladé po celé Evropě!

Adam – zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže

72 hodin – Ruku na to! – tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR

Bambiriáda 2013

Logo projektu „Finanční gramotnost v neformálním vzdělávání“

Kamchodit.cz – Databáze volnočasových aktivit

Kecejme do toho – strukturovaný dialog mládeže

Klíče pro život

Cena ČRDM PŘÍSTAV

Soutěž Má vlast v srdci Evropy

Využíváme monitoring:

Monitoring médií NEWTON Media

Vlnka

© ČRDM 1999 - 2013, e-mail: webmaster@crdm.cz
Tyto stránky jsou umístěny na serveru ADAM.CZ.
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.
Přihlaste se k odběru novinek z www.crdm.cz (pomocí služby RSS)! Navštivte stránku ČRDM na Facebooku!